W tegorocznym konkursie na najlepsze przedstawienie mitu wzięło udział 14 zespołów z klas piątych wyłonionych w eliminacjach klasowych. Przedstawienia były różnorodne pod względem dekoracji i wykonania.

Na początku każdy przedstawiciel zespołu losował karteczkę z numerem, który oznaczał kolejnośœć prezentacji. A potem już tylko wielka cisza, ogromne skupienie i podniecenie aktorów.

Kto wygrał?

Bliskie ideału było przedstawienie mitu klasy Va „Atalanta i złote jabłka”. Otrzymało ono 88 pkt. na (max 90) i zespół z Va zajęła I miejsce. Tuż za nim ex aequo: dwa przedstawienia „Demeter i Kora” kl. Va i Vh. No, a trzecie miejsce wypadło klasie V d z mitem… „Demeter i Kora”. 

Wymyœlaliœmy na poczekaniu i robiliœmy własne tzw. „wstawki tekstowe”. Ogólnie mit był lekko chaotyczny, lecz mimo wszystko naprawdę zasłużył sobie na drugie miejsce. Włożyliœmy w niego wiele pracy, serca i czasu.

Przedstawienia cieszyły się wielkim powodzeniem, nie tylko piątych, ale także i czwartych klas. A ponieważ chcę dobrze, dam więc czwartoklasistom kilka ważnych rad. W przyszłym roku Was to czeka, więc przeczytajcie moje rady w rubryce „Rady nie od parady”.

przygotowała: Justyna Targ kl. VI a