Wieści z biblioteki szkolnej

Wrzesień

1. września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

9. września uczniowie klas IV-VI rozpoczęli wypożyczenia książek z biblioteki szkolnej.

29. września w Dniu Głośnego Czytania biblioteka szkolna zorganizowała happening czytelniczy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI jako czytający i uczniowie klas pierwszych, którzy słuchali wybranych fragmentów bardzo ciekawych książek. W tym dniu głośne czytanie odbywało się również w innych klasach

Październik

16 X – w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne łączników bibliotecznych. Zostali one powiadomieni o swych obowiązkach i otrzymali pierwsze zadania. Liczymy, że spiszą się dzielnie. Wkrótce po spotkaniu łączników drzwi klas zostały oplakatowane hasłami czytelniczymi o zaletach książki i ważności czytania. Wewnątrz klas pojawiły się gazetki informacyjne o autorach książek, które czytają uczniowie. Pojawiły się też pierwsze notatki o przeczytanych książkach . W bibliotece dało się zauważyć wzrost zainteresowania książką i czytaniem.

23 X –Biblioteka szkolna świętowała Dzień Bibliotek Szkolnych i częstowała swoich czytelników cukierkami. Oni zaś nie pozostali dłużni i przynosili do biblioteki piękne książki i życzenia.

29 X biblioteka szkolna otrzymała książki zakupione z programu „KSIĄŻKI NASZYCHMARZEŃ”.

Listopad

05.11.2015 w Dniu Postaci z Bajek wielu naszych uczniów na propozycję biblioteki szkolnej przebrało się za postacie z ulubionych bajek. Przepięknie wyglądały dziewczęta przebrane za wszelkiego rodzaju księżniczki i królewny, chłopcy jako rycerze i paziowie, piraci. Czerwony Kapturek, królewna Śnieżka, a nawet Królowa Zima, krasnale. Na lekcjach, szkolnym korytarzu, bibliotece szkolnej czy świetlicy było barwnie, ciepło i radośnie. Biblioteka szkolna posłużyła bajkowym postaciom za studio fotograficzne, gdzie na tle specjalnej gazetki fotografowały się wszyscy przebrani uczniowie z poszczególnych klas. Dziękujemy wychowawcom za zmotywowanie uczniów do tej ciekawej zabawy

 

 

biblioteka               b1

 

 

25 XI Światowy Dzień Pluszowego Misia.

       Biblioteka szkolna z tej okazji zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I „Każdy miś jest wyjątkowy”. Piękne prace wykonane przez uczniów klas I   zamieszczone zostały na wystawie w     bibliotece szkolnej. Uczniowie klas II i III zwiedzający wystawę wybierali najpiękniejszego misia. Przy tej okazji wzięli udział w lekcjach tematycznych prowadzonych przez panią z biblioteki na temat historii powstania tej ulubionej zabawki dzieciństwa wielu pokoleń. Prace plastyczne zostały też oceniane przez nauczycieli. Uczniowie klas II, III, IV uczestniczyli w konkursie na wypowiedź pisemną na ten sam temat „Każdy miś jest wyjątkowy”.

 

b2

 

 Konkurs plastyczny dla klas I „Każdy miś jest wyjątkowy”

 

Ocena publiczności –oceniali uczniowie klas II, III, IV

Mikołaj Nadarzyn Icnagroda publiczności

Alicja Bożomańska Ic –wyr. publiczności

Stella Palto Ii –wyr. publiczności

Ocena nauczycieli:

I nagroda -Karolina Rogińska Ih

II nagroda -Kacper Ciszewski If

II nagroda -Sebastian Śmiarowski Ih

III nagrody:

Oliwier Cwalina Ih, Alicja Błędos Id, Patryk Pogroszewski Ig, Lena Dudzińska Ig

Olaf Obrycki Ie, Alicja Żurawska Ig, Patryk Grabowski Ie, Weronika Kołakowska Ih, Oliwia Iwanowska Ig, Maksymilian Marszeniuk Ii.

 

W konkursie na wypowiedź pisemną o misiu w klasach II

I miejsce -Stanisław Śmiechowski IIc

II m -Tobiasz Wojewoda IIh,

III miejsca: Jakub Glinicki IId, Natalia Jezusek IIf, Patryk Sobuta IId

Wyróżnienia: Adam Mioduszewski IId, Nikola Kulas IIc, Monika Wygnał IIc, Dominika Siwik IIc,

Zuzia Puławska IId, Patryk Camlet IId, Natalia Bagińska IIc, Amelia Korytkowska IId, Amelia Siejk IId,

Oliwia Miszczuk IIc, Oskar Szabłowski IIc, Cezary Bokuniewicz IId

W klasach III -I m.Zuzia Broniek IIIb. Wyróżnienia: Milena Piasecka IIIb, Patrycja Wądołowska IIIb,

Katarzyna Krysiuk IIIB, Wiktoria Boguszewska IIIb, Wiktor Kopańczyk IIIb, Emilia Trzaska IIIb.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

 

Poziom czytelnictwa po I półroczu 2015/2016

Wskaźnik czytelnictwa 12,6 książki na jednego ucznia klas I-VI

Klasy pierwsze

Ia -13,1

Ib- 12

Ic -5

Id-11,1

Ie-8,2

If-13,1

Ig-11,4

Ih-10,5

Ii-10

Średnia w kl. I- 12,5

Klasy drugie

IIa-14,3

IIb-14,4

IIc-28,2

IId- 9

IIe-21,3

IIf-9,9

IIg-13,8

IIh-15,2

Średnia w kl.II-15,9

Klasy trzecie

IIIa-19

IIIb-22,3

IIIc-10,8

IIId-37,6

Średnia w kl.III 22,3

Klasy czwarte

IVa-6,5

IVb-11,7

IVc-9

IVd-6,7

IVe-9,3

Średnia w kl.IV-9,7

Klasy piąte

Va-5,1

Vb-9,2

Vc-9,4

Vd-5,9

Ve-11,3

Średnia w kl.V-9,1

Klasy szóste

VIa-6,3

VIb-5,8

VIc-5,9

VId-5,9

VIe-4,2

Średnia w kl.VI-5,6

Najwięcej książek w poszczególnych poziomach klasowych wypożyczyli:

Karolina Wagner Id

Nikola Kulas IIc

Adam Górski IIId

Wiktoria Majkowska IVb

Patrycja Grzymała Ve

Kerman Dzhambulatov VIa

 

     Luty- marzec

Konkurs czytelniczy dla klas IV-VI Sprawdź, ile pamiętasz?

I miejsce - Oliwia Borawska IVa

II miejsce zajęła Sandra Kosyk IVa.

III miejsca Małgosia Rolka VI a i Olivier Mieczkowski IVe

Wyróżniono:

Przemka Jankowskiego IVE i Julię Serafin IVe

                                                                     Gratulujemy!