W tym roku przypada 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

Z tej okazji w odświętnie udekorowanym przez p. A. Wysocką patio zebrali się uczniowie pod opieką nauczycieli, by obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas IVA, IV B, IV C, V A i VI A pod kierunkiem p. A. Borowskiej i p. W. Domalewskiej.

Chór szkolny, którym dyryguje p. M. Knapkiewicz, zaprezentował piękne pieśni wprowadzające widzów w odświętny nastrój.

Na akademię złożyły się scenki dramowe, wiersze i piosenki patriotyczne. Konferansjerzy: Olek z V a i Maciek z VI a przybliżyli widzom okoliczności uchwalenia konstytucji i jej twórców. Piosenki i wiersze zachęcały do refleksji nad naszym stosunkiem do Ojczyzny.

Niezwykle pięknie zaprezentowali się tancerze z zaprzyjaźnionego Zespołu Pieśni i Tańca Łomża z Regionalnego Ośrodka Kultury przygotowani przez p. Justynę Wawrzyniak. W ich wykonaniu uczniowie mogli podziwiać poloneza.

Na koniec p. dyrektor Bożena Dziekońska podziękowała uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali uroczystość. To była niezwykła lekcja historii.