Co robić w ponury listopadowy dzień?

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży już wiedzą, jak  wykorzystać ten czas. Dnia 29 listopada 2017r. odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaka, w której udział wzięły cztery grupy zerówek z naszej szkoły.

Rywalizacja sportowa dzieci połączona była z dobrą zabawą, a zasada fair-play stała się tego dnia najważniejszą z zasad przestrzeganych przez najmłodszych sportowców. Rozpoczynając zawody, powitaliśmy wszystkie zerówki gromkimi brawami, a każda grupa zaprezentowała się przygotowanym sloganem. Uroczyste przecięcie wstęgi na znak otwarcia olimpiady odbyło się przez Panią Dyrektor Bożenę Gronostajską. Tradycyjnie wszystkie dzieci złożyły sportową przysięgę i odśpiewały hymn olimpiady„Już zawody zacząć czas”. Całe spotkanie tanecznie umilały nam „Gwiazdeczki”- przedszkolne cheerleaderki, a oprawa muzyczna towarzyszyła każdej konkurencji. Po oficjalnych procedurach dzieci z zapałem zaczęły walczyć o zwycięstwo. Grupy startowały w pięciu konkurencjach: slalom ze sztafetą, przekładanie szarfy, turlanie piłki lekarskiej, rzut woreczkiem i podawanie piłki górą.

Organizatorki starały się połączyć rywalizację sportową dzieci z dobrą zabawą, dlatego też konkurencje sportowe były dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Zasada fair-play nikomu nie była obca – wszyscy przestrzegali ustalonych reguł, panowała przyjaźń, a na twarzach dzieci gościł uśmiech.

W tej olimpiadzie nie było pokonanych, wszyscy byli zwycięzcami. Wszystkim zawodnikom dopisywał humor i zdrowa rywalizacja.

Organizacja olimpiady miała na celu: propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej w formie zabawy, wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku.

Wyniki Olimpiady Sportowej Przedszkolaka:
I miejsce: Kl. 0 „B”

II miejsce: Kl. 0 „D”

III miejsce: Kl. 0 „A” i Kl. 0 „C”

Wszystkie dzieci otrzymały gratulacje i  medale  z rąk Pani Dyrektor. Serdecznie dziękujemy komisji sędziowskiej: Pani Dyrektor Bożenie Gronostajskiej oraz Panu Adamowi Korytkowskiemu za przybycie i pomoc.

Organizatorki:  Anna Dardzińska, Katarzyna Gacka, Ewa Modzelewska