We wtorek, 3 października, odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Wielu uczniów włączyło się w jak najlepsze przygotowanie tego wydarzenia. Klasy IV-VII wykonały wspaniałe plakaty przedstawiające państwa, w których językami urzędowymi są język angielski lub język niemiecki, nauczane w naszej szkole. Gimnazjaliści otrzymali inne zadanie- ułożyli wspaniałe hasła i wiersze przekonujące do tego, że warto uczyć się języków obcych.

Cała szkoła tego dnia przyozdobiona została flagami różnych państw, a także przygotowanymi przez uczniów plakatami. Na przerwach tego dnia, można było sprawdzić swoje wiadomości dotyczące państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, w quizach przygotowanych przez uczniów. Dużo radości i zabawy przysporzyły uczniom również angielskie i niemieckie łamańce językowe. Za prawidłowo wypowiedziane zdanie (np. Which witch wished which wicked wish? lub Wenn Fliegen hinter Fliegen fliegen, dann fliegen Fliegen Fliegen nach.) uczniowie otrzymywali słodkie nagrody. Dla najmłodszych uczestników czekakły do ułożenia puzzle różnych krajów. Nad wszystkim czuwały szkolne anglistki I germanistki, a w szczególności p. M. Kokoszko, p. B. Pisarska, p. N. Rachubka oraz p. A. Szewczyk.

Opracowała: Natalia Rachubka