Nasza szkoła przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym " Trzymaj formę". Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

W tym roku przypada 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

„Wielkanoc, Wielkanoc, wielka radość w sercu!” Takim hasłem uczniowie  klasy II e powitali swoich rodziców, panią dyrektor Bożenę Gronostajską   oraz  koleżanki i kolegów klas drugich wraz z wychowawczyniami na przygotowanym pod opieką pani Izabeli Żelaznej „Przedstawieniu  wielkanocnym”.

Dnia 10 kwietnia uczniowie klasy III E wraz z wychowawczynią panią Barbarą Marchewką zapalili symboliczny znicz na pomniku Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

24.03. 2017 r.uczniowie klas II w niecodzienny sposób powitali wiosnę. W tym dniu drugoklasiści brali udział w turnieju sportowym „ Witamy wiosnę na sportowo”.

W grupie 0 „ D” od miesiąca stycznia 2017 roku realizowana jest innowacja pedagogiczna, której głównym celem jest zorganizowanie spotkań czytelniczych, tak aby czytanie stało się dla dzieci przeżyciem, zabawą i refleksją.

W roku szkolnym 2016/2017 dzieci z oddziałów przedszkolnych przystąpiły do realizacji programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka. To projekt społeczno-edukacyjny, który ma na celu utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczeństwo w domu i poza nim oraz jak zapobiegać chorobom i minimalizować ich skutki.

W oddziałach przedszkolnych, w dniach: 22.03.2017 r. (w gr. 0 C), 24.03.2017 r. (w gr.0 B), 28.03.2017 r. (w gr. 0 D) i 31.03.2017 r. (w gr. 0 A) odbyły się zorganizowane przez nauczycielkę grupy 0 C panią Monikę Składanek, a przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób przez panie: Agnieszkę Zielewicz i Dorotę Górską warsztaty pszczelarskie,