Moi Drodzy! Ja – Miś Krzyś oraz mój przyjaciel - Miś Ptyś chcieliśmy Wam jeszcze raz podziękować za to, że zaprosiliście nas wraz z p. Martynką, p. Kasią i p. Anią na wspólne świętowanie naszych urodzin! Zabawa z Wami była wspaniała: potańczyliśmy, pośpiewaliśmy, a nawet „pograliśmy” na trąbce.

Co robić w ponury listopadowy dzień?

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży już wiedzą, jak  wykorzystać ten czas. Dnia 29 listopada 2017r. odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaka, w której udział wzięły cztery grupy zerówek z naszej szkoły.

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprosiło mieszkańców miasta na nową wystawę czasową „Historia papiernictwa i papieru”. Z oferty skorzystali uczniowie kilku klas pierwszych. Dzieci obejrzały wystawę i z zainteresowaniem słuchały przewodnika. W ten sposób poznały historię i rolę papieru w codziennym życiu. Padały dociekliwe pytania.

Dnia 8 i 22 listopada 2017 roku uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży klasy 2A i 2D pod opieką pani Barbary Pisarskiej miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach, które odbyły się w „Domku Pastora” w Łomży. Na początku zajęć wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii o łomżyniakach, którzy brali udział w walkach o naszą „małą Ojczyznę”.

Wielka akcja „ Nauczyciel na medal „- organizowana pod honorowym patronatem Jerzego Leszczyńskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego – to prestiż i uznanie dla pedagogów z całego naszego regionu.                   Do 8 listopada trwał pierwszy etap głosowania na najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli.

W dniu 25 października odbyła się jedna z tradycyjnych uroczystości szkolnych - Ślubowanie klas I. W poczet uczniów naszej szkoły zostało przyjętych 146 pierwszoklasistów z siedmiu klas. Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej, najmłodsi uczniowie prezentowali swoje wiadomości i umiejętności .

Dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją uczniowie klasy IIIe pod kierunkiem wychowawczyni pani Izabeli Żelaznej. Akademię obejrzeli:

25 października 2017 r lekcja języka polskiego w klasie VII c odbyła się nie w szkole, jak zwykle, ale w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na ulicy Księżnej Anny 2. Zostaliśmy zaproszeni na wystawę pt. "Moda na winyle" połączoną z prelekcją i bardzo interesującą prezentacją. W tematykę spotkania wprowadziła nas pani Elżbieta Chamryk, pracująca w bibliotece, natomiast świat płyt winylowych i muzyki na nich zapisanej przybliżał dziennikarz portalu www.4lomza.pl - Wojciech Chamryk. Mieliśmy okazję posłuchać utworów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, odtwarzanych na gramofonie, mogliśmy także obejrzeć płyty i pocztówki dźwiękowe, których dzisiaj już próżno by szukać w sklepach.
Opracowała: Anna Greloch.

Projekt realizowali uczniowie i uczennice z klas drugich: IIa-3, IIb-15, IId-7 w łącznej grupie 25 osób. Głównymi celami jakie sobie założyli były: