Projekt realizowali uczniowie i uczennice z klas drugich: IIa-3, IIb-15, IId-7 w łącznej grupie 25 osób. Głównymi celami jakie sobie założyli były:

We wtorek, 3 października, odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Wielu uczniów włączyło się w jak najlepsze przygotowanie tego wydarzenia. Klasy IV-VII wykonały wspaniałe plakaty przedstawiające państwa, w których językami urzędowymi są język angielski lub język niemiecki, nauczane w naszej szkole. Gimnazjaliści otrzymali inne zadanie- ułożyli wspaniałe hasła i wiersze przekonujące do tego, że warto uczyć się języków obcych.

Dnia 3 października 2017 roku klasy Vb i Vd, z paniami Alicją Szymanowską i Anną Greloch wyjechały do Warszawy na wycieczkę pod hasłem " Szlakiem warszawskich legend". Trochę zmartwiła nas deszczowa aura, która nie zapowiadała udanego wyjazdu. Z chwilą zajęcia miejsc w autokarze zapomnieliśmy o deszczu i chmurach.

Dzieci z grupy 0d uczestniczyły w kolejnych spotkaniach z postaciami bajkowymi. Udały się w podróż do Francji, gdzie bawiły się razem z Czerwonym Kapturkiem, po Danii oprowadzała je Calineczka. Poznały przygody Wesołej Ludwiczki, z którą chętnie chciałyby się zaprzyjaźnić.

Paweł Koziej - uczeń klasy VI A Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży zdobył wyróżnienie w Lidze Zadaniowej z języka polskiego  „Z Omnibusem w przyszłość” organizowanej przez PG nr 6 w Łomży. Pawłowi i jego nauczycielce p. W. Domalewskiej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

14 czerwca 2017 r. o godzinie 10.45 w patio spotkali się trzecioklasiści z wychowawcami, p. dyrektor Bożeną Gronostajską i nauczycielami, którzy we wrześniu będą ich wychowawcami w klasie IV i przez dalsze lata szkolne.

Zapisy do świetlicy szkolnej SP 9 na I półrocze 2017/2018 rozpoczną się 4 września 2017 r. (tj. poniedziałek). Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy do pobrania w sekretariacie szkoły od 21 sierpnia 2017 r. lub ze strony internetowej naszej szkoły. Od 4 września do pobrania również w świetlicy szkolnej (s. 130).

30 maja 2017 o godzinie 17.00 uczniowie klasy IV A wraz z rodzicami i wychowawczynią p. M. Wyrwas oraz p. dyrektor Bożeną Gronostajską /wychowawczyniąw klasach I-III/ wzięli udział w Uroczystej godzinie baśni. Podczas spotkania młodzi artyści  wystawili dla rodziców kilka scenek inspirowanych swoimi ulubionymi baśniami.

Uczniowie klasy IIId  uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych "Wczoraj, dziś i jutro - spacerkiem po Łomży"   będących  innowacją pedagogiczną opracowaną i wdrażaną przez panią Agnieszkę Targ. Obejmowała ona treści z zakresu edukacji regionalnej. Poznając wiadomości z  przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Łomży uczniowie budowali więź ze swoją małą ojczyzną. Podczas zajęć  wykorzystywali  wiadomości zdobyte podczas  wyjść  do muzeum, teatru i kina  oraz ze  spotkań