27 października 2017 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Hubert Chmielewski - przewodniczący SU, Kamila Wiktoria Sarnacka- vice przewodnicząca SU i Wiktoria Rutkowska -   skarbnik SU wraz z opiekunką SU panią Aldoną Gromelską  uczestniczyli w XI Sejmiku Samorządów Uczniowskich „ Małej Akademii Animatorów Środowisk Polonijnych” w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży.

We wrześniu bieżącego roku odbyły się wybory nowych opiekunów Samorządu Szkolnego. Zostali nimi  pani Aldona Gromelska i pan Łukasz Kurowski. Nowy samorząd szkoły podstawowej i gimnazjum liczy 60 uczniów.

W przedświąteczny czas Wielkanocy Samorząd Uczniowski SP. 9   zorganizował w szkole konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego 05 grudnia 2014 do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj.