11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości, to czas, kiedy w szczególny sposób czcimy pamięć bohaterów, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju. Z tej okazji Muzeum Północno - Mazowieckie i Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów ogłosiły konkurs dla uczniów łomżyńskich szkół pod nazwą: "Łomżyńskie drogi do Niepodległej - pamięć i tożsamość.

Biografie lokalnych bohaterów". Fundatorem nagród jest Prezydent Miasta Łomży. Wśród ponad 200 nadesłanych prac znalazły się również i te autorstwa naszych koleżanek i kolegów. 10 listopada zostały ogłoszone wyniki. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice:

 
Aleksandra Ogrodnik, klasa V d (op. Anna Greloch) - III miejsce,
Dominika Kozikowska, klasa VI c (op. Anna Greloch) - wyróżnienie,
Izabela Wróblewska, klasa V d (op. Anna Greloch) - wyróżnienie,
Julia Wierzbowska, klasa VI e (op. Dorota Wysocka) - wyróżnienie.
 
Gratulujemy !!!
(opracowanie: Anna Greloch)