Konkurs Ogólnopolski,, Dar serca”, poświęcony postaci Błogosławionego  Ks. Michała Sopoćki

W maju bieżącego roku szkolnego uczniowie klas 0- III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży ,, Dar serca”, poświęconemu Błogosławionemu ks. Michale Sopoćce. Hasłem przewodnim konkursu były słowa BŁ. Ks. Michała : ,, W zimnym i obojętnym świecie potrafią ostać się tylko serca gorące”. Organizatorem Konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 16 w Białymstoku im. Bl. Ks. Michała Sopoćki.  Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne w dwóch kategoriach: indywidualnej i rodzinnej. Wszystkie  prace zostały  wysłane do organizatora i wzięły udział w rozgrywkach ogólnopolskich, które dla naszych uczniów zakończyły się ogromnym sukcesem. W kategorii indywidualnej praca Mai Gronostajskiej kl. IIIB zdobyła gówna nagrodę, natomiast w kategorii rodzinnej wyróżnienie zdobyła praca Magdaleny Goreli  z oddziału przedszkolnego OC. Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas II  Dni Patronalnych Białegostoku. Opiekunem obu laureatek jest p. Bożena Kotlewska.

 

Konkurs plastyczny: ,, Kościół oczami dziecka”

       Uczniowie grób przedszkolnych naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie ,, Kościół oczami dziecka”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Podgórzu i parafia św. Andrzeja Boboli w Łomży. W etapie szkolnym wyróżniono prace : Macieja Piaszczyka OA, Nadii Zawojskiej OA, Juliusza Sowińskiego OD, Amelii Wojsz 0D. W finale konkursu wyróżnienie otrzymała praca Amelii Wojsz 0D. Wręczenie nagródodbyło się 04.06.17r. podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przy parafii św. Andrzeja Boboli. Opiekun – Bożena Kotlewska. Gratulujemy!!!

 

Konkurs plastyczny o Janie Pawle II

Uczniowie naszej szkoły klas I- III wzięli udział w międzyszkolnym konkursie   plastycznym poświęconemu osobie świętego  Jana Pawła II. Zorganizowanym przez Zespół Szkól w Przytułach.  Hasłem przewodnim konkursu były słowa Świętego: ,, Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.  W etapie szkolnym konkursu nagrodzeni zostali:                                                                                                                              

I miejsce - Aleksandra Kalinowska kl. IIIB,

II miejsce – Maja Gronostajska kl. IIIB,

III miejsce – Dominik Kukliński kl. IIC.

   Prace tych uczniów wzięły udział w rozgrywkach międzyszkolnych, gdzie praca Aleksandry Kalinowskiej kl. IIIB zdobyła III miejsce. 1 czerwca 2017r. odbyła się gala finałowa i wręczenie nagród.                                          

                                                            Opiekun – Bożena Kotlewska